Aç Tırtıl Mukavva Kitap - Eric Carle

Cilt Durumu : Ciltli
Sayfa Sayısı : 24
ISBN : 9789753101998
52,00 TL
39,00 TL
%25indirimli
Toplam Kazancınız : 13,00 TL
90 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar(0)
 • Resimler
 • Aç Tırtıl Mukavva Kitap - Eric Carle

  Amerikalı çocuk kitapları yazarı ve illüstratörü Eric Carle tarafından 1969 yılında yayımlanan Aç Tırtıl kitabı, küçük okurlarıyla ilk buluşmasının üzerinden geçen yaklaşık 50 yıla rağmen çocukları cezbetmeye devam ediyor. Dünya genelinde 60’tan fazla dile çevrilen ve yaklaşık 50 milyon adet satan kitap, çocukların bilgi düzeyini ve yaratıcılığını geliştirmek adına kaynak niteliği taşıyor.

  Rengarenk sayfaları, zihinsel gelişimi destekleyici içeriği ve sade anlatımıyla okul öncesi dönemdeki çocuklar için eğlenceli ve faydalı bir kitap olan Aç Tırtıl, yeni özel tasarım yırtılmaz mukavva baskısıyla da uzun ömürlü kullanım sunuyor.

  Her Neslin Kitabı, Yeni Neslin de Kitabı

  Merak duygusu; bir çocuğun ileride araştırmacı, yaratıcı ve dolayısıyla çözüm odaklı bir birey olması adına en temel gerekliliklerden biri. Bunun yanı sıra çocuğun bu duyguyu tatmin etmesi ve geliştirmesi için merak ettiklerine dair sorular sorması ve araştırmalar yapması, zihinsel ve bilişsel gelişimi adına oldukça önemli. Bu nedenle bilgilendirici şema ve nesneler, çocuk gelişiminde olmazsa olmaz araçlar arasında yer alıyor.

  Özellikle de özgün ve yaratıcı eserler, çocuğun öğrenme düzeyinin gelişmesinde önemli bir role sahip. Bu noktada ise edebiyat, nitelikli öğrenme sürecinin temel taşları arasında başı çekiyor. Bilhassa çocuk edebiyatı türü, dilsel ve görsel ögeleri bir arada barındırmasından dolayı çocukların hayal gücünü besliyor.

  Temel Bilgileri Eğlenerek Öğrenmenin Vazgeçilmez Yolu

  Klasikleşen çocuk kitapları arasında yer alan Aç Tırtıl, etkileyici görselleri ve sade anlatım dilinin yanı sıra hikayesini tamamlayan delikli sayfa yapısıyla da çok boyutlu bir öğrenme sürecine kapı aralıyor.

  Aç tırtıl, yumurtadan çıkıp sonrasında kelebeğe dönüşecek olan minik bir tırtılın kısa öyküsünü anlatıyor. Yumurtadan pazar günü çıkan sevimli tırtıl; pazartesi günü bir elma, salı günü ise iki büyük armut yiyor ve günler geçtikçe daha farklı yiyecekler yemeye başlıyor. Tırtılın yediği yiyeceklerin kitapta deliklerle gösterilmesi ise öğrenilen bilgileri görsel ve dokunsal hafıza ile destekliyor.

  Cumartesi günü gelip çattığında 10 farklı yiyecek yemiş olan ve çok büyüyen minik tırtıl, sonrasında çevresine bir koza örerek güzel bir kelebeğe dönüşüyor. Kitap tamamlandığında ise minik okurlar sayıları, meyveleri, haftanın günlerini ve bir kelebeğin yaşam sürecini keyifli bir şekilde tamamlamış oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.