sadsad x
asdasd

Arsen Lupen Seçme Eserler - Özel Basım - Maurice Leblanc

Cilt Durumu : Ciltli
Sayfa Sayısı : 472
ISBN : 9786257310437
130,00 TL
97,50 TL
%25indirimli
Toplam Kazancınız : 32,50 TL
499 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar(0)
 • Resimler
 • Arsen Lupen Seçme Eserler - Özel Basım - Maurice Leblanc

  "Gücün yetmediği yerde kurnazlık devreye girer. Asıl önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır."

  Maurice Leblanc'ın 20. yüzyılda yarattığı Arsen Lüpen efsane bir karaktere, ölümsüz bir ‘hırsız'a can veriyor. Arsen Lüpen'i diğer polisiyelerden ayıran en önemli özellik, onun kanunun yanında değil suçlu tarafta bulunmasıdır. "Suçun Sherlock Holmes'ü" diye de anılan Arsen Lüpen esprili, zeki, oldukça centilmen ve özgüvenli bir hırsız olarak soyulmayı hak eden kişileri hedefine alıyor.

  Seçme hikâyelerini bir araya getirdiğimiz bu kitapta Arsen Lüpen, sürükleyici maceraları ve zekâyla örülü sahneleriyle polisiye seven herkesi oyunbaz evrenine davet ediyor.

  Maurice Leblanc, 11 Kasım 1864 yılında Rouen'de doğdu. 6 Kasım 1941 yılında Paris'te yaşamını yitiren yazar, çeşitli eğitim sürecinin ardından hukuk fakültesinden de ayrılıp Paris'e gelerek kendini suç hikâyeleri yazmaya adadı. Fransız dergi Je Sais Tout için 1905 yılında "L'Arrestation d'Arsène Lupin"i (Arsen Lüpen'in Tutuklanması'nı) kaleme aldı. Burada tefrika etmeye başladığı Arsen Lüpen ile kısa sürede büyük bir başarı ve popülarite elde etti. İlk kısa hikâye koleksiyonunu 1907'de yaratan yazar, Fransız nişanlarından Legion d'honneur'e layık görüldü. Farklı türde hikâyeler de kaleme almış olsa da, Arsen Lüpen onu en çok öne çıkaran eseri oldu. Eser, 1930'lu yıllardan başlayarak pek çok filme ilham oldu ve bugün hâlâ dünya çapında ilgiyle okunuyor.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.