Beni Kör Kuyularda - Hasan Ali Toptaş

Cilt Durumu : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 240
ISBN : 9786051854434
Türü : Roman
25,00 TL
18,75 TL
%25indirimli
Toplam Kazancınız : 6,25 TL
90 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar(0)
 • Resimler
 • Beni Kör Kuyularda - Hasan Ali Toptaş

  Özgün anlatımı ve kendine has roman anlayışı ile adından söz ettirmeyi başaran Hasan Ali Toptaş, Beni Kör Kuyularda ile okurlarına yine muhteşem bir “HAT Edebiyatı” ürünü sunuyor. Bu romanında da alışılageldiği üzere Anadolu ve onun toplumsal problemlerine değinen yazar, kitap içerisine yerleştirdiği mistik ögelerde de bu toprakların ruhunu yansıtmayı başarıyor. Açık uçlu cümleleri ile okuyucuyu derin düşüncelere sevk eden bu kitap, merak uyandıran konusuyla da okurlara keyifli bir deneyim sunuyor.

  Acıya Karşı Kör, Dilsiz ve Sağır Bir Toplum

  Beni Kör Kuyularda’da ana karakterler olarak Güldiyar isimli bir genç kız ve babası Muzaffer okuyucuya tanıtılıyor. Bir gün Muzaffer işe giderken yemeğini yanına almayı unutuyor. Bunun üzerine Güldiyar, babasının yemeğini götürmek için evden çıkıyor. Fakat bu yolculuğun sonunda bambaşka bir insan olarak eve dönüyor. Genç kız bir daha asla konuşmuyor. Peki ama neden?

  Yazar, kitap boyunca bu soruyu cevaplandırmaktan geri duruyor ve okurlarına geniş bir düşünme alanı yaratıyor. Güldiyar’ın yaşadığı olayla başlayarak toplum yapısına değinen hikayenin devamında ise romana dahil olan karakterlerin her biri, toplumun kanayan yaralarından birini temsil ediyor.

  Tanıdık Manzaralara Farklı Bir Pencereden Bakmak

  Beni Kör Kuyularda’da hikaye, Ankara’daki bir gecekondu mahallesinde geçiyor. Kitap bu yönüyle esasen Anadolu’dan pek çok ögeyi de içerisinde barındırıyor. Buradaki insanların yaşam şekilleri, inanışları, alışkanlıkları ve değerleri; olay örgüsü içerisinde okuyucuya aktarılıyor.

  Bunun yanı sıra yazar, bu romanla birlikte toplumun iflah olmaz acımasızlığına da parmak basıyor. İnsanların yeri geldiğinde acılara ve acı çekenlere ne derece kayıtsız kalabildiğini ve bu kayıtsızlığın nelere yol açabildiğini tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Güldiyar’ın hikayesi de işte bu toplum duyarsızlığı etrafında şekilleniyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.